Łatwe przechowywanie i katalogowanie numizmatów – album na monety

Kup albumy na monety.

Gromadzenie monet oraz banknotów to nie tylko radość z wyszukiwania i zakupu nowych okazów, ale też poczucie spełnienia z ich katalogowania i podziwiania. Kupione numizmaty winny wobec tego znaleźć się w stosownych albumach i klaserach, dzięki którym łatwo będzie można je oglądać, a w tym samym czasie ochroni się je przed możliwymi uszkodzeniami.

Klaser numizmatyczny – wciąż najpopularniejsze wśród kolekcjonerów

Kolekcjonerzy monet mają bogaty wybór akcesoriów pozwalających na bezpieczne ich kolekcjonowanie, jednakże najpopularniejsze nieprzerwanie pozostają klasery. Z jakiego powodu? W głównej mierze z tego powodu, że pozwalają na segregację monet jednego typu. Trzeba pamiętać, że część albumów na monety nie posiada fabrycznie zamocowanych kart i trzeba kupować je osobno dobierając je do typu gromadzonych numizmatów czy banknotów. Swoboda dodawania i odłączania stron jest dużym ułatwieniem przy szeregowaniu eksponatów według naszego uznania – można przekładać je między klaserami bez konieczności wyjmowania poszczególnych okazów, co zmniejsza ryzyko zarysowania monet czy uszkodzenia banknotów. Prócz tego, dysponując niewielką kolekcją, w jednym albumie można przechowywać monety o różnych rozmiarach, należy tylko kupić karty z pasującymi do nich kieszonkami. Kolejną zaletą klaserów na monety jest to, iż częstokroć wyglądają jak książki czy albumy ze zdjęciami, więc bez przeszkód skryjemy je w domowej biblioteczce przez wzrokiem ewentualnego złodzieja.

Klaser na monety pomieści bez problemu również monety w holderach

Doświadczeni kolekcjonerzy zalecają, żeby w kartach klaserów wykonanych z tworzyw sztucznych przechowywać powszechniejsze monety, które nie posiadają już stanu menniczego, bowiem nawet gruba powłoka z PCV nie gwarantuje numizmatom kompletnej ochrony przed działaniem wysokiej wilgotności oraz powietrza. Rzadkie monety w idealnym stanie bądź te wykonane z ze złota i srebra wypada w pierwszej kolejności zabezpieczyć poprzez włożenie do plastikowego kapsla. Taki kapsel można następnie przechowywać w klaserze, jako że wielu producentów posiada w ofercie strony do albumów, które bez problemu są w stanie zmieścić monety zabezpieczone sztywnym, papierowym holderem czy też kapslem.

Nasze dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]