Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

Znajdź lampy solne.

Nieduże dekoracje z kamienia i innych minerałów od lat znajdują swoje miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z różnych wycieczek po Polsce, a niekiedy kupujemy impulsywnie, bowiem pasują do stylu, w jakim utrzymane jest wnętrze. Sporadycznie jednak są to rzeczy funkcjonalne – najczęściej to zwyczajne ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do tworzenia przedmiotów stosowanych każdego dnia, jest sól kamienna. Tworzy się z niej z reguły lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są dostępne w 3 odcieniach

Lampy solne pięknie wyglądają i bez większego problemu można je dobrać do wystroju domu, ponieważ kupimy je w trzech kolorach (białym, różowym, szarym) i w wielu ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, bo nie ma kamieni o jednakowych kształtach ani wzorze krystalizacji. Niezwykle modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie polerowaną, nie naruszoną powierzchnią. Coraz częściej jednak rzemieślnicy zajmujący się robieniem takich lamp, nadają im rozmaite kształty, przykładowo kuli lub walca.

Lampa solna – przy niej skuteczniej się zrelaksujesz

Mnóstwo osób wierzy, że lampy solne wywierają pozytywne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im najczęściej zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy wytwarzania jonów ujemnych, równoważących te wytwarzane przez otaczające nas urządzenia elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza i ułatwiają oddychanie między innymi ludziom cierpiącym na na alergię bądź astmę. Blask, jaki emitują te lampy, jest uspokajający i subtelny, więc zaleca się stosowanie ich osobom cierpiącym na stres albo brak snu, ponieważ dzięki nim można skuteczniej się wyciszyć. Ale z soli kamiennej nie produkuje się jedynie lamp solnych. Wykonuje się z nich także pojemniki na biżuterię i prześliczne świeczniki, a większe bloki z soli stosuje się w dekoracji domów oraz gastronomii.

Nasze dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]