Kapsułki kompatybilne z Dolce Gusto – kawy w intensywnych smakach

Dowiedz się więcej o kapsułkach Dolce Gusto

Ekspresy oparte na systemie Dolce Gusto na dobre wtopiły się już w pejzaż naszych kuchni. Urzekła nas nie tylko ich fantazyjna, nowoczesna linia, ale przede wszystkim to, że dają łatwy dostęp do smacznych gatunków kawy. Smakosze tego napoju z czasem uznali, że nie chcą się ograniczać tylko do oferty jednego producenta, w związku z tym na rynku w mgnieniu oka powstał powstało zapotrzebowanie na kapsułek Nescafe Dolce Gusto. Odpowiedziało na niego kilka marek, które zaczęły powoli podbijać serca pasjonatów kawy.

Czy można kupić zamienniki kapsułek do ekspresu Nescafe Dolce Gusto?

Producenci wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Dolce Gusto pochodzą z różnych europejskich krajów, w tym także z Polski. Rzecz jasna, kiedy myślimy o wybornej kawie od razu przed oczami mamy śródziemnomorską kawiarnię, w której serwowane jest mocne espresso. Nie inaczej, największy wybór kapsułek kompatybilnych z Dolce Gusto posiada firma Italian Coffee, oferująca kawy będące mieszanką arabiki i robusty, a także kawy skomponowane wyłącznie ze szlachetnej arabiki. W jej ofercie znajdziemy espresso Vigoroso i Cortado z kremową pianką, mocną i wyrazistą Ristretto, delikatną i łagodną Cremosę oraz pochodzące z ekologicznych plantacji Arabica Bio. Italian Coffee przygotował również własne cappuccino (Capucci), gorzką ale delikatną kawę o aromacie włoskiego likieru Amaretto (Amaret), połączenie czekolady i kawy (Mokacci) oraz gorącą czekoladę (Chocolat). Pozostali europejscy producenci kapsułek do ekspresów w tym systemie to m.in. portugalska firma Torrie, który oferuje wyśmienitą czekoladę na gorąco i hiszpańska Mushu Coffee. Ta ostatnia oprócz czekolady, produkuje również aromatyczną czarną kawę Intenso o głębokim smaku, jak również dwie jej dwie jej odmiany z domieszką mleka – Con Leche, z którego można przyrządzić napój o objętości 120 ml, i Cortado – kawę o pojemności 40 ml.

Ceny zamienników kapsułek do ekspresu Dolce Gusto?

Kapsułki kompatybilne z Dolce Gusto oferowane są w sklepach w niedużych opakowaniach, zawierających dziesięć lub szesnaście porcji. Ich koszt w sklepach internetowych jest w większości wypadków o kilkanaście procent niższy, co pozwala cieszyć się wysokiej jakości kawą już za nieco ponad 1zł. Kapsułki pasują do większości dostępnych na rynku ekspresów działających na systemie Dolce Gusto. Jeżeli jednak mamy wątpliwości, czy na pewno ich zastosowanie nie wpłynie niekorzystnie na nasz sprzęt, spytajmy o to sprzedawcę ewentualnie poszukajmy na stronie sklepu listy urządzeń zgodnych z kapsułkami z kawą, które chcemy kupić.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]