Jaki wybrać kontener – otwarty czy zamknięty?

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny cechować się ogromną wytrzymałością, jak również spełniać restrykcyjne parametry techniczne. Czym wyróżniają się popularne modele kontenerów? Kiedy warto wybrać wysokiej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich konstrukcja

Pośród dostępnych w sprzedaży pojemników specjalnego zastosowania można wymienić kontenery na odpady odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków, odpady przemysłowe, sypkie, niebezpieczne, a także płynne. Kontenery przeznaczone do transportu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są wyposażone w klapę z uszczelką, dzięki czemu transportowane odpady nie wyciekają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad pokrywą, która zapobiega wylewaniu się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady należą także pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z dnem posiadającym uchwyty do asekuracji ładunku i z rozsuwanymi ścianami.

Kontener na odpady budowlane i sypkie

Odrębną grupę kontenerów są modele na odpady miałkie, np. pyły i trociny. Dostępne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i wyposażone w przenośnik ślimakowy. Kontenery na materiały miałkie mogą także być wyposażone w klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnych należą też kontenery otwarte używane do przechowywania i transportu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Nasze dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]