Jak wykorzystać tablicę magnetyczną w domu?

Tablice szkolne łączymy przeważnie z zielenią i pyłem jaki powstawał, kiedy usiłowaliśmy zetrzeć z niej kredowe napisy. Takie tablice, aczkolwiek w dalszym ciągu są bardzo popularne w polskich szkołach, stopniowo są zastępowane przez tablice magnetyczne.

Suchościeralne tablice magnetyczne – jakie są ich najważniejsze zalety?

Białe tablice magnetyczne są w dzisiejszych czasach często używane w biurach, urzędach i korporacjach, czyli wszędzie tam, gdzie na krótkich spotkaniach prowadzone są okresowe szkolenia albo konsultowane są bieżące tematy i strategie. Zaletą takich tablic jest zwłaszcza to, że do pisania na nich stosuje szybkoschnące markery, które łatwo się wymazuje za pomocą gąbki lub szmatki do tablic magnetycznych. Podczas ścierania tusz z markerów nie wytwarza pyłu, dlatego ręce pozostają czyste i na odzieży nie osadza się kreda, jak w przypadku popularnych tablic szkolnych. Drugim atutem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość wykorzystania magnesów, za pomocą których można przypiąć do jej powierzchni rozmaite lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie takiej tablicy w czystości jest niezwykle proste. Wystarczy cyklicznie myć jej powierzchnię specjalnym płynem, który wyciera pozostałości tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma także właściwości konserwujące i nabłyszczające, co pozwoli na utrzymanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez wiele lat. Jeśli postanawiamy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie dopasujmy rozmiar do wielkości sali, w której będzie ona zawieszona. Powierzchnia o wymiarach 90×60 czy 120×90 może okazać się zbyt mała, dlatego warto przemyśleć kupno tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna w domu – jak jej użyć?

Mała tablica magnetyczna za to znakomicie sprawdzi się w domu. Nie wiesz jak ją zastosować? Powieś ją w kuchni, a gdy spostrzeżesz, że kończy Ci się jakiś produkt (sól, płatki owsiane czy ryż) zanotuj tę informację na tablicy. Kiedy będziesz jechać do supermarketu, łatwiej będzie Ci ułożyć listę naprawdę niezbędnych sprawunków. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która wcale się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko codziennie może wykonywać nowe rysunki, przy czym nie marnuje, a w wykładzinę nie wbiją się wiórki z kredek i ołówków. Cała rodzina może również spędzić sobotni wieczór na grze w wisielca, kalambury albo składając jak największą ilość słów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna przyda się także rodzicom, którzy chcą pomóc maluchowi w opanowaniu liter lub podstaw matematyki.