Formlabs, Makerbot, Stratasys – drukarki 3D w ofercie polskiego dystrybutora

Zobacz, gdzie kupić drukarkę 3D Kraków

W asortymencie firmy CadXpert znajdują się wyłącznie drukarki 3D od najlepszych producentów tych rozwiązań: FormLabs oraz MakerBot, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, jak również Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszej ofercie, działają między innymi w technologiach: SLA, PolyJet i FDM.

Stratasys – lider na rynku drukarek 3D

Stratasys jest światowym liderem branży urządzeń do druku 3D. Od ponad 3 dekad – a konkretnie od 1988 r. – dostarcza klientom najnowocześniejsze rozwiązania oraz instrumenty. Szacuje się, że używając drukarek 3D i drugich produktów Stratasys można obniżyć koszty produkcji i czas na nią przeznaczony praktycznie o 90%. Kluczowe założenia pracy ekspertów firmy Stratasys to dostarczanie najlepszych możliwych produktów i usług, a także wsparcie techniczne i merytoryczne. Hit sprzedażowy z asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, zalecane dla biznesu i przemysłu. Nowością w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z przemysłową dokładnością.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Formlabs to kolejny uznany producent drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta firma na rynku urządzeń do druku 3D? Formlabs produkuje niezmiernie zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, jak między innymi SLS i SLA. Nową propozycją w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – urządzenie desktopowe, pracujące w autorskiej, innowacyjnej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która jest rodzajem technologii SLA. Ta drukarka – tak samo jak wszystkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – cechuje się nieskomplikowaną obsługą oraz funkcjonalną konstrukcją. Czym pionierska technologia LFS odróżnia się od SLA? Bez wątpienia lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz szybkością druku, jak również precyzyjnym odzwierciedleniem najdrobniejszych detali. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, dlatego można otrzymać tożsame prototypy, co jest niezmiernie pożądane w powtarzalnej, masowej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot dla przemysłu, biznesu, edukacji

MakerBot konstruuje wysokiej jakości profesjonalne urządzenia do druku 3D, pracujące stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tej firmy mają szerokie zastosowanie w rozlicznych sektorach edukacji, biznesu, przemysłu i wielu pozostałych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która obsługuje materiały dedykowane dla kolekcji MakerBot Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Wydruk jest solidny oraz dokładny, a w czasie procesu drukowania nie zdarza się przesunięcia warstw ani nie występują odkształcenia.

Nasze dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]