Drzwi wejściowe drewniane – funkcjonalność i bezpieczeństwo

Jeśli chcesz kupić drzwi zewnętrzne ocieplane, koniecznie odwiedź ten adres

Drzwi wejściowe pełnią wiele funkcji – chronią dom przed negatywnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych, strzegą przed wtargnięciem złodziei i izolują od hałasu docierającego z dworu. Z jakiego powodu warto wybrać drewniane drzwi wejściowe? Kiedy założyć drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi zewnętrzne – połączenie tradycji ze współczesnością

Zakup drzwi zewnętrznych to jeden z najistotniejszych wybór, który musi dokonać każdy posiadacz mieszkania. Drewniane drzwi wejściowe już od dawna cieszą się ogromnym uznaniem, ze względu na swoją solidność oraz parametry techniczne. Organiczny surowiec rewelacyjnie się prezentuje i można go wykończyć na różne sposoby. Odpowiednio skonstruowane drewniane drzwi wejściowe charakteryzują się energooszczędnością i posiadają niski współczynnik przenikania ciepła, co powoduje, iż w domu odczuwamy komfort cieplny, a zarazem rachunki za ogrzewanie są dużo niższe. Wybierając drzwi do mieszkania wypada wziąć pod uwagę modele o grubości 92 mm ewentualnie 68 mm. Z uwagi na swoje cechy znacznym powodzeniem wyróżniają się w szczególności ocieplane drzwi zewnętrzne wyprodukowane z drewna trójwarstwowo klejonego – nie wypaczają się i trudno je uszkodzić, dlatego wyśmienicie sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Nowoczesne wejściowe drzwi drewniane są wyposażone w uszczelki najnowszej generacji.

Co posiadają drzwi zewnętrzne?

Producenci oferują również przygotowanie drzwi drewnianych na wymiar, które są rekomendowane w przypadku nieszablonowych otworów na drzwi. Z kolei dwuskrzydłowe drzwi wejściowe to oferta dla osób, które kładą nacisk na nieprzeciętny design. Jeśli szukamy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, powinniśmy zlecić ich produkcję przedsiębiorstwu, które zrealizuje nietypowy wzór na zlecenie, a równocześnie zapewni kilkuletnią gwarancję na swój produkt. W drzwiach drewnianych można umieścić pięknie prezentujące się szyby, na przykład ornamentowe. Klienci mogą również wybierać spośród różnych rodzajów szyldów. Oprócz walorów estetycznych, należy także położyć nacisk na inne cechy, którymi wyróżniają się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Często wyposażone są one w systemy antywyważeniowe, dzięki czemu są trudne do sforsowania. Zapewnia to domownikom znakomitą ochronę. Dwuskrzydłowe drzwi wejściowe posiadają też trzypunktowy zamek listwowy, a klient może wybrać niski próg drewniany lub aluminiowy. Aby zabezpieczyć zewnętrzną powłokę drewnianych drzwi wejściowych przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych, w toku ich produkcji stosuje się impregnaty wysokiej jakości.

Nasze dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]