Biżuteria z bursztynem

Więcej o biżuterii z bursztynem na www.bizutik.pl/bizuteria-z-bursztynem

Biżuteria z bursztynem nigdy nie wyjdzie z mody – zarówno u młodzieży, jak i znacznie bardziej dojrzałych osób. Zainteresowanie nią nie może jednak zaskakiwać – bursztyn należy przecież do najpiękniejszych materiałów, a swoboda jego obróbki sprawia, że wyprodukowane z niego ozdoby można dostosować do przeróżnych mód. By cieszyć się jej właściwościami, powinniśmy o jantar odpowiednio zadbać. Jak? Powie wam opracowany przez nas artykuł.

Warunki składowania biżuterii z bursztynem

Bursztyn to niezwykle delikatny materiał – z tego powodu biżuteria z bursztynem bezwzględnie musi być przechowywana w odpowiednich warunkach. Jantarowy naszyjnik musimy zabezpieczyć jedwabną szmatką, a następnie szczelnie otulić plastikowym workiem i umieścić w drewnianej szkatułce. Pamiętajmy, by w jednym opakowaniu nie przechowywać dwóch ozdób – mogą się przecież wzajemnie uszkodzić.

Konserwacja biżuterii z bursztynem

Złoto Bałtyku nie toleruje mocnych substancji czyszczących. Słuszniej zatem zrobimy, wybierając do jego czyszczenia delikatniejsze specyfiki – na przykład oliwę z oliwek oraz kosmetyki dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem powinna być pielęgnowana delikatną szmatką, lekko nasączoną wodą – nigdy nie może być jej zbyt dużo.

Jak odrestaurować biżuterię z bursztynem?

Odkopałeś w szufladzie starą biżuterię z bursztynem? Zapewne stale robi niesamowite wrażenie, jednak widać jej lata. Jak ją odrestaurować? Próbując uczynić to sam, możesz tylko jeszcze bardziej ją uszkodzić – powinieneś zatem zanieść ją jubilerowi.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]