Bagaż na dachu lub z tyłu auta – uchwyty samochodowe

Kup uchwyty samochodowe

Podróż samochodem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie konieczne podczas wypoczynku akcesoria. Przeważnie nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na spore gabaryty niektórych przedmiotów. Tu warto wspomnieć w szczególności o nartach i rowerach, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu mogą być bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe dostosowane do przewożenia wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Pakowność samochodu w dużym stopniu zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko daje transportowanym sprzętom ochronę przed wodą i uszkodzeniami mechanicznymi, ale także nie wpływa znamiennie na spadek osiągów pojazdu, bowiem posiada opływową budowę. Do jego założenia potrzebne są poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeśli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je kupić sami. Pamiętajmy jednak, aby wybór modelu właściwego do budowy naszego auta oraz sam montaż zlecić specjalistom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może okazać się za słabe.

Uchwyty samochodowe na dach i tył pojazdu

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy autem deski snowboardowe, rowery czy kajaki. Uchwyty tego typu są przeważnie dedykowane do transportu konkretnego sprzętu – gwarantują tym samym maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno w tylnej części samochodu – na haku holowniczym albo pokrywie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane ze względu na to, iż rowerom nie grozi wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, wiaduktami i tablicami.

Nasze dane adresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]