Antena telewizyjna – jakie rodzaje są dostępne na rynku

Dowiedz się więcej o antenie telewizyjnej.

W przeważającej większości domów zobaczyć można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie życia bez telewizji. Aby jednak telewizor nie stał się nieprzydatnym urządzeniem, trzeba zaopatrzyć się również we właściwą antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w wielu okolicznościach.

Antena telewizyjna – na jaki model warto się decydować?

Wybór anten DVB-T jest w chwili obecnej wyjątkowo szeroki. W sprzedaży dostępne są anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T oraz anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się teraz w sprzedaży anteny DVB-T odznaczają się głównie łatwością montażu. Bez trudu upora się z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w rękach narzędzia używane do majsterkowania. Anteny naziemne, które obecnie oferują nam producenci, cechują się także wysoką wytrzymałością na wpływ niekorzystnych czynników pogodowych. Dzięki temu umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych doskonałej jakości przez niezwykle długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co powinno się uwzględnić przy jej wyborze?

Bardzo duża oferta anten naziemnych sprawiła, że trzeba mocno przemyśleć wybór urządzenia, które zamierzamy zastosować. Powinno się pamiętać, że uwagę powinno się zwrócić na bardzo dużo czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat umiejscowienia nadajników bez trudu znajdziemy w Internecie. Liczy się również moc pracy nadajnika oraz jego nakierowanie. Uwzględnić należy zawsze ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Ogromne znaczenie ma również to, czy zamieszkujemy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]