Optymalizacja stron internetowych – najważniejsze, co musisz wiedzieć

Założenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Istotne jest, aby była ona chętnie odwiedzana przez użytkowników . Jednak co zrobić, żeby nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? Do tego służy właśnie optymalizacja.

O co chodzi w optymalizacji strony internetowej?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Poprawnie przeprowadzona optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, co sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jak przeprowadzić optymalizację stron internetowych?

Profesjonalnie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także zamieszczonych na niej tekstów i grafiki. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: szybkiego wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeśli na stronie znaleźć można słowa, na które pozycjonuje się stronę, nieprawidłowym jednak jest ich nadużywanie. Dokonując optymalizacji grafiki musimy zwrócić uwagę na objętość plików oraz rodzaj zastosowane kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być same słowa kluczowe i linki znajdujące się na stronie.
Profesjonalna optymalizacja strony ułatwia osiągnięcie dobrych wyników wyszukiwania i podnosi popularność portalu. Optymalizując stronę trzeba pamiętać o tym, że musi być ona łatwo dostępna dla użytkowników.