Filtry powietrza klasy F9 i H14 – jak się je wykorzystuje?

Filtry powietrza klasy F9 i H14 – jak się je wykorzystuje?

Proponowane

  • No related post.

Znajdź filtry hepa h14

Przyznajmy to szczerze: jakość powietrza w naszym kraju nie jest najlepsza. Pod tym kątem Polska zajmuje jedno z najdalszych miejsc pośród członków Unii Europejskiej. Regularnie pojawiają się kolejne raporty o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i z tej przyczyny też nieprzerwanie poszukiwane są wydajne metody, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, szczególnie w obiektach, gdzie utrzymanie czystości powietrza jest niesłychanie ważne (przykładowo w budynkach służby zdrowia).

Filtry minipleat do zastosowań uniwersalnych

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i wykorzystywane są od lat 70-tych. Są obecne między innymi w odkurzaczach oraz pokojowych oczyszczaczach powietrza. W wentylacjach zakładanych w urzędach, biurowcach lub domach znakomicie spełnią swoje zadanie filtry dokładne minipleat, które w zależności od klasy są w stanie wyłapać pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki są składową smogu. Nie są dla nich przeszkodą też takie zanieczyszczenia, jak roztocza, włosy bądź spaliny. Wybierając filtry dokładne F7 lub F9 trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich wydajność, ale także na jakość ich wykonania. Te wytwarzane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ocynkowaną stalową ramę wyróżniającą się dużą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom temperatury, wilgoci) i uszkodzenia mechaniczne. Skuteczny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego zabezpieczony jest siatką z aluminium od strony wlotu powietrza. W filtrach minipleat papier filtracyjny złożony jest w mini plisy i wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co sprawia, że produkty te posiadają znaczną żywotność. Filtry F7 i F9 produkowane są w kilkunastu wymiarach dopasowanych do zapotrzebowania każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie powinno się spełnić wysokie standardy czystości

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są jednak filtry o znacznie wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą gwarantują filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich równomiernie rozdzielone przez separatory z aluminium, a mocna konstrukcja, również sporządzona z ocynkowanej stali, jest odporna na zmiany temperatury i wilgoć, co umożliwia efektywną filtrację w ciężkich warunkach (aż do 80°C). Filtry tego typu instalowane są tam, gdzie powinno się spełnić wysokie standardy sterylności powietrza, np. na liniach produkcyjnych w branży energetycznej.

Fotografia dzięki uprzejmości marss.pl.

Nasze dane adresowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46