Warsztaty kulinarne dla dzieci – dlaczego warto?

Jeżeli interesuje Cię najkorzystniejsza oferta warsztatów kulinarnych dla dzieci, skieruj się na https://warsztatqulinarny.pl/szkolenia/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci/

Dzieci uwielbiają uczestniczyć w gotowaniu – podawać i wybierać składniki bądź ozdabiać ciasta. Chcesz wykorzystać zapał kulinarny swojego malucha? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, jak przebiegają takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci kształtuje kreatywność małych kucharzy

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do maluchów w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W trakcie warsztatów dzieci kształtują swoją pomysłowość oraz uczą się niezależności i co istotne – zyskują przydatne umiejętności. A po prostu świetnie się bawią. Opanowywanie prostych przepisów, dobieranie oraz mieszanie ingredientów oraz łączenie niecodziennych smaków – to wszystko powoduje, iż dzieci z zapałem eksperymentują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają dodatkowo reguły, jakie stosuje się w kuchni, co korzystnie podnosi ich bezpieczeństwo w czasie kucharzenia. W warsztatach mogą także asystować rodzice, jest to zatem doskonała okazja do spędzenia kilku godzin wspólnie z dzieckiem. Opiekunowie mogą przypatrywać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a później degustować to, co ugotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z doświadczonym szefem kuchni

Spotkania organizowane są w Krakowie i trwają trzy godziny. W trakcie warsztatów dzieci szykują deser oraz danie główne. Młodzi entuzjaści sztuki gotowania mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – podjąć próbę upieczenia pachnącej, ozdobionej świeżymi dodatkami pizzy, czy też przygotować apetyczny makaron na słono lub słodko. W czasie kursu grupa przygotowuje też smaczny deser – mus z mascarpone i lodami. Lekcja powiązana z zabawą to doskonały sposób na spożytkowanie wolnego czasu, a własnoręczne przygotowywanie ulubionych dań przynosi dzieciakom dużo satysfakcji. Nawet bardzo krnąbrne dziecko będzie z pasją oddawało się dekorowaniu tortu bądź pieczeniu smacznej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci nadzoruje wykwalifikowany szef kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie oraz doskonałe nastawienie do maluchów.

Nasze dane adresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]