Tworzenie animacji i modeli w programie Blender 3D

Jeżeli ciekawi Cię aktualna oferta kursu modelowania 3D, skieruj się na domin-krakow.pl/kurs-3d-blender/.

Świat rysunku nieprzerwanie się rozwija i coraz częściej twórcy odchodzą od tradycyjnych metod preferując wykonywanie swoich prac wyłącznie cyfrowo. Współczesne oprogramowanie graficzne daje twórcom nie tylko swobodę wykonywania ilustracji 2D, ale również modelowania trójwymiarowych obiektów. Zapoczątkowanie przygody z modelowaniem 3D nie wymaga już ogromnych nakładów finansowych – każdy może bowiem zainstalować program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia animacji oraz obrazów 3D, a który zarazem jest zupełnie darmowy.

Kursy modelowania 3D najlepiej w niewielkich grupach

Korzystania z dowolnego oprogramowania można nauczyć się samemu, jednakże proces ten ciągnie się w takim przypadku dłużej i nierzadko bywa bardzo męczący. Właśnie dlatego zapisanie się na kurs modelowania 3D przyniesie sporo korzyści zwłaszcza osobom, które dopiero odkrywają program Blender 3D. Rozpoczynanie pracy z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami czy dodawanie różnorodnych efektów i tekstur na modelowany obiekt będzie łatwiejsze, jeżeli będzie prowadzone pod okiem znającego oprogramowanie instruktora. Nauczyciel na bieżąco prowadzi korektę projektów tworzonych przez kursanta pokazując detale, które należy poprawić oraz proponując ku temu trafne rozwiązania. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, aby był on prowadzony w jak najmniejszych zespołach, co pozwoli pedagogowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla profesjonalistów a także miłośników animacji

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest dziś zdolnością pożądaną i cenioną przede wszystkim w świecie projektowania, filmu i gier komputerowych. Opanowanie programu Blender 3D poszerza zatem pole manewru na rynku pracy. W czasie kursu można stworzyć pierwsze zaawansowane prace, które później można bez skrępowania dodać do swojego portfolio. Nie oznacza to jednakże, że kursy modelowania 3D kierowane są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo np. w animacji i łączą z tym swoją przyszłość zawodową. Duża liczba uczestników tego typu warsztatów to po prostu amatorzy oraz artyści, którzy chcą rozwijać swoje dotychczasowe umiejętności lub znaleźć nowe formy wyrażania siebie.

Nasze dane adresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]