Kurs zimowej turystyki górskiej – czego możesz się tam nauczyć?

Więcej szczegółów o kursie zimowej turystyki wysokogórskiej uzyskasz w tym miejscu.

Góry bywają niebezpieczne, a zarazem są piękne. W zasadzie co kilka tygodni, a głównie w okresie, kiedy wczasowicze tłumnie przyjeżdżają do atrakcyjnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych w sąsiedztwie słynnych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych fatalnych wypadkach z udziałem osób, które bez należytego przygotowania wybrały się na wyprawę szlakiem o znacznej trudności. Wobec tego entuzjastom gór chcącym nauczyć się przemieszczać po nich bez ryzyka radzimy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenia na łonie natury w niedużych grupach

Najlepszą metodą, żeby posiąść nieodzowne umiejętności jest odbycie wszechstronnego szkolenia pod okiem profesjonalistów z każdego z głównych obszarów powiązanych ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy ratowników górskich, przewodników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Z ich wsparciem uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi prawidłowego chodzenia w rakach i na rakietach śnieżnych, używania czekanu, poznają zasady autoasekuracji, asekuracji i metody radzenia sobie podczas upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po szlakach wyposażonych w via ferraty. Co ważne, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy survivalu, orientacji w terenie oraz medycyny górskiej, które okazują się niezbędne w czasie najrozmaitszych niespodziewanych zdarzeń. Szkolenie pokrywa też reguły odpowiedniego działania w czasie lawiny.

Górskie kursy, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który ma wieloletnie doświadczenie jako realizator wycieczek w pasma górskie zlokalizowane na całym świecie. Kursy prowadzone są w plenerze (w Austrii, w Polsce i na Słowacji) w niewielkich grupach, które przeważnie nie przekraczają 6 osób. W rezultacie zdobywanie nowych umiejętności toczy się w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy możliwość poświęcić każdemu z uczestników kursu dostatecznie dużo czasu i uwagi, aby mogli oni sprawnie przyswoić sobie najważniejszą wiedzę, wymaganą do bezpiecznego poruszania się po górach.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]