Chcesz poznać techniki malarstwa komputerowego? Postaw na kurs digital painting

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dziesięcioleci próbuje nadążyć za rozwojem cyfrowym. Talent do malarstwa tradycyjnymi metodami teraz nie jest już wystarczająca, aby znaleźć pracę w branży filmowej bądź gamingowej, gdyż te sektory rozrywki do projektowania świata przedstawionego oraz postaci stosują przede wszystkim zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tym duży odsetek początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysowaniem błyskawicznie sięga po znane programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – nieograniczona wolność dla artystów

Istnieje wiele programów używanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo iż powstał jako software do obróbki fotografii, błyskawicznie został głównym oprogramowanie game developerów oraz ilustratorów. Wraz z sukcesem Photoshopa powstały inne podobne programy, jak między innymi ArtRage, Affinity Photo czy Krita, w których przy użyciu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace wyglądające jak obrazy wykonane farbami olejnymi, akwarelą lub temperą. Digital painting daje artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość cofnięcia błędnych maźnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba przecież uzupełniać!

Kurs malarstwa cyfrowego online – więcej niż tylko nauka podstaw działania programu

Właściwie uczenie się malarstwa cyfrowego odbywa się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Naturalnie pierwsze kroki można postawić na własną rękę, jednak aby rozwinąć jak najlepiej swoje umiejętności, a zarazem poznać zaawansowane funkcje oprogramowania i potrzebne metody wykorzystania pędzli, należy zapisać się na kurs opracowany przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie zajęcia z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozmaitych kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie tematów jakie omawiają takie kursy jest szerokie i uczą one dużo więcej niż jedynie podstawowych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest jednakże, żeby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który pozwala kursantowi na kontakt z autorem kursu.

Nasze dane adresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]