Z kamieniem czy bez? O pierścionkach zaręczynowych

Chcesz nabyć pierścionki zaręczynowe Kraków? Koniecznie odwiedź tę stronę

Kiedy znajdziesz kobietę, z którą zechcesz spędzić całe życie, prędzej czy później podejmiesz decyzję o małżeństwie. Wpierw jednakże następuje ta wymarzona przez wiele kobiet chwila – oświadczyny, na które będziesz potrzebował pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek zaręczynowy – rytuał od wielu wieków

Podarowanie kobiecie pierścionka to niesłychanie stary obyczaj, sięgający przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w kształcie koła, które symbolizuje nieskończoność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, zwanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wynika z wiary, że od tego palca biegnie żyła wiodąca prosto do serca, zwana “vena amoris”. Powszechnie przypuszcza się, iż zwyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent przywieźli Grecy. Początkowo wykonywano je z łodyg konopi, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, głównie żelaza. Wartościowymi pierścieniami ze złota bądź srebra obdarowywano jedynie wtedy, gdy mężowie pragnęli ogłosić swoją całkowitą ufność do przyszłej żony. Współcześnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z platyną, złotem oraz drogimi kamieniami, aczkolwiek surowce te tak naprawdę szeroko stosuje się do ich tworzenia zaledwie od paru wieków, przy czym znaczący wzrost ich popularności można zauważyć w XX w.

Nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Oczywiście wymarzona biżuteria na oświadczyny to platynowy pierścień z ogromnym brylantem, jednakże potencjał dowolnego łączenia rozmaitych kamieni i metali jest ogromny. Prócz diamentów stosuje się szmaragd, rubin czy tanzanit. Niektórzy wybierają tańsze metale, jak stal damasceńską, srebro, tytan, a nawet drewno, niemniej jednak wciąż na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i przeróżnych rodzajów złota (białego, różowego i żółtego).
Za ile wypada kupić pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało pogląd, iż mężczyzna winien wydać na niego co najmniej 2 miesięczne pensje. Cena zakupu zależna jest od kilku elementów: designu, ilości karatów, wykorzystanego kamienia czy surowca, zatem każdy znajdzie ładny, nieprzeciętny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Pamiętajmy jednakże, że pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności wyrazem zaangażowania i miłości, wobec tego jego koszt ma drugoplanowe znaczenie. Ważne jest to, czy spodoba się naszej przyszłej żonie.

Nasze dane adresowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]