Wyjątkowy topaz mistyczny

Poszukujesz mystic topazu? Koniecznie odwiedź tę stronę

Niepowtarzalny wygląd i nietypowy, jak na topaz, odcień to najistotniejsze zalety topazu mistycznego, który od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że na początku łatwo pomylić się, że to inny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są skutkiem specjalnej technologii produkcji – naturalny topaz jest w jej toku wystawiany na działanie wysokiej temperatury i pokrywany cienką warstwą kruszcu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – co wpływa na jego barwę?

Barwy, które ma topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od kruszcu, z którym jest połączony. Najczęściej spotykany jest czerwony topaz mistyczny, powstający w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje natomiast, iż topaz przybiera fioletowy odcień, błękitny zaś jest skutkiem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Szczególnie dobre efekty przynosi stosowanie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Brazylii oraz Azji.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak już wspomnieliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Często używają go więc do wyrobu naszyjników, kolczyków czy innych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do wieczorowych kreacji – świetnie prezentuje się także na co dzień. Istotna okazuje się także różnorodność barw, dzięki której łatwiej możemy wybrać ozdoby do konkretnej kreacji.