Wisiorki srebrne

Jeśli chcesz zamówić wisiorki, skieruj się tu

Srebro od dawna znajduje się wśród najchętniej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest miękkie, pięknie wygląda i cechuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – metal ten okazuje się bardzo delikatny, przez co łatwo go zarysować. Jak zatem dbać o srebrne ozdoby?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla wykonanej ze srebra biżuterii są szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się i blaknąć. Nie wolno zatem stosować ich w celu czyszczenia ozdób, a podczas sprzątania bezwzględnie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Wisiorki srebrne musimy chronić także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania powinniśmy stosować kuferki wyściełane od środka delikatnym materiałem – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Metal ten nie najlepiej reaguje też na kontakt z wilgocią czy słońcem, które mogą powodować, że wyblaknie lub zmieni kształt. Zanim schowamy parę przedmiotów do pudełka, musimy przed tym zabezpieczyć je miękką szmatką lub włożyć do plastikowej torebki.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je pielęgnować?

Do czyszczenia srebra najlepiej użyć letniej wody z dodatkiem soli – świetnie zmywa powstający na powierzchni tego materiału osad. Poza tym sprawdzą się także alkohol, białko kurze i odpowiednie preparaty. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy używać miękkich szmatek – twarde mogą porysować fakturę.