Kolczyki z ametystami

Jeśli szukasz biżuterii z ametystami, koniecznie sprawdź www.ametysty.com.pl

Ametyst to według wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje na przykład w Brazylii, Kanadzie, Madagaskarze i Indiach. Jego złoża znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów odegrała swoją niemałą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystem, zaś w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można wkładać na ważne uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst ”uwielbia” srebro i w tym połączeniu prezentuje się szczególnie elegancko.

Moc biżuterii z ametystami

Kolczyki czy wisiorki z ametystami można wkładać nie tylko na wielkie uroczystości, ale również w pracy. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od stresu i dodaje cierpliwości. Czy tak jest w rzeczywistości? Przekonaj się o tym osobiście.