Gdzie znaleźć kompleksowe informacje o wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce?

Wszystko o najpiękniejszymi miejscami w Małopolsce.

Choć województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, dlatego nieraz z trudem można odnaleźć się w setkach informacji o najciekawszych zabytkach i najnowszych wydarzeniach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Portal o atrakcjach w Małopolsce – przydatne informacje oraz mapy

Żeby pokazać wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale także o pokazach i wydarzeniach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych planowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na portalu? Podróżnicy planujący pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której prędko odnajdą galerie i zabytki, Centra Informacji Turystycznej, a także kempingi, hotele i motele zlokalizowane w miejscowościach województwa. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Z kolei dla osób, które z różnorodnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował wirtualne spacery przedstawiające m.in. urok parków krajobrazowych i narodowych, atrakcje narciarskie czy Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Strona o najciekawszych miejscach Małopolski dba też o zagranicznych podróżników

Visitmalopolska.pl nie zapomina również o przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane oraz mniejsze tatrzańskie miejscowości. Wiadomości dodawane na stronie dostępne są więc w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku włoskim, słowackim oraz niemieckim, francuskim. Niesłychanie pomocna dla obcokrajowców może być również sekcja Rozmówki, w której poznają najpopularniejsze słowa i powiedzenia, które umożliwią im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie pobytu w Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu rejestr ambasad i konsulatów zlokalizowanych w regionie Małopolski.

Nasze dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego