Praktyczny poradnik – nienaturalne linki przychodzące

Kluczową przyczyną, przez którą na portal internetowy może zostać nałożony ban od Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest sposób na uniknięcie tych poważnych sankcji?

Unikaj nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to generowanie nadmiernej liczby odsyłaczy kierujących ruch na naszą stronę internetową. Łamią one reguły rzetelnego pozycjonowania wypracowane przez koncern Google, gdyż manipulują pozycją portalu w wyszukiwarce. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące stosowane są w formie wpisów marketingowych przepełnionych licznymi frazami. Występuje też proces sprzedaży linków, co skutkuje nałożeniem bana. Witryna jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, gdy nieuczciwe praktyki zostaną odkryte, a to łączy się nagłym zmniejszeniem jej lokalizacji w wyszukiwarce, nawet o 50 podstron.

Jaka firma wyeliminuje problem nienaturalnych linków przychodzących

Nie zapominajmy, że jeśli na adres www będzie założony filtr w Google za nienaturalne linki, możemy starać się o odtworzenie prawidłowej pozycji w przeglądarce internetowej. Proces ten jest niestety bardzo długotrwały i nie gwarantuje pełnego sukcesu. Jeśli chcemy podnieść prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów – zgłośmy się do doświadczonej agencji SEO. Fachowcy momentalnie zdiagnozują prawdziwą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Zwróćmy uwagę, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google należy zlecać wyłącznie prestiżowym firmom.