Czy długopis z grawerem może pomóc w terapii?

Należy sądzić, że obecnie egzystujemy w bardzo trudnym okresie historii. Nie ulega wątpliwości, że jesteśmy obserwatorami, ale i aktywnymi uczestnikami kumulacji negatywnych zjawisk na świecie. Prawdopodobnie właśnie te czynniki przyczyniły się do pojawienia się na rynku różnych form terapii. W jednej z nich, wykorzystano długopis z grawerem.

Nowe zastosowanie popularnych narzędzi

Współcześnie na rynku nie brakuje różnorodnych terapii jak chociażby arteterapia, czy choreoterapia. Pojawiły się również nowości z grupy mindfulness, a nawet życia zgodnego z filozofią stoicyzmu. Wprowadzono również niestandardowe narzędzia, jak chociażby długopis z grawerem od salonparker. Nie ulega wątpliwości, że nie od razu widać powiązanie tego akcesorium piśmienniczego z terapią. Badania jednak pokazują, że długopis z grawerem skrywa też nieoczywiste zastosowanie. Można powiedzieć, że o popularności nowych metod i technik stanowi zapotrzebowanie społeczne. Ludzie zmęczeni pandemią COVID-19 i przerażającymi doniesieniami z frontu na Ukrainie, szukają wytchnienia dla swojej psychiki. Jak wynika z przeprowadzonych badań, 68 procent ankietowanych żyje w nieustannym stresie. Wpływ na to może mieć dodatkowo problem z zatrudnieniem, czy stan zdrowia własny i najbliższych. Psycholodzy zwracają uwagę, że nawarstwienie się wszystkich tych czynników, wpływa negatywnie na obraz nas samych. Specjaliści podkreślają, że w ostatnich latach drastycznie spadła samoocena osób w wieku produkcyjnym. Dlatego też, nie bez powodu narzędzia takie jak długopis z grawerem Parker zagościły w gabinetach terapeutów. Pacjenci nieraz desperacko poszukują sposobów na zapełnienie pustki w obszarze poczucia bezpieczeństwa. Należy sądzić, że kiedy samodzielne próby nie dają rezultatu, człowiek na ogół obwinia samego siebie. Niestety, tym samym deprecjonuje własną osobę, a to może nieść fatalne skutki.

Przedmiot nie tylko do pisania

Według długoletniego praktyka w dziedzinie leczenia zaburzeń samooceny, długopis z grawerem przynosi wymierne rezultaty. Specjalista na łamach popularnego czasopisma z dziedziny psychiatrii, wyjaśnia jakie zastosowanie ma wspomniany przedmiot. Otóż, po przeprowadzeniu licznych badań i postawieniu diagnozy, długopis z grawerem został spersonalizowany pod konkretnego pacjenta. Umieszcza się na nim w postaci grawerunku nie tylko, podnoszące na duchu sentencje, chociaż bywają i one. Najczęściej jednak długopis z grawerem posiada konkretne porady, jak np. „Pamiętaj o 40 minutach medytacji dziennie”, bądź „30 minut spaceru, to jak wakacje dla Twojej głowy”, etc. Okazuje się bowiem, że pacjenci w ciągu dnia zapominają o higienie umysłu. Analiza zebranych danych odnośnie najczęściej użytkowanych przedmiotów wykazała, że długopis z grawerem jest w codziennym użyciu. Dzięki temu prostemu zastosowaniu długopisu, wielu pacjentów uniknęło leczenia farmakologicznego.

Reasumując, chociaż medycyna nie zawsze jest przychylna nowatorskim rozwiązaniom, to należy sądzić, że długopis z grawerem odniósł sukces. Okazuje się, że niekiedy najprostsze rozwiązania, bywają skuteczniejsze od leków.