Zlecenie na fundamenty? Skorzystaj z wynajmu szalunków

Sprawdź ofertę wypożyczalni szalunków

Szalowanie to jedna z najczęściej wykorzystywanych w budownictwie technologii. Na czym się opiera? Szalunek to swego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często wykonywane są ze sklejki, lecz można zaobserwować też konstrukcje zrobione z metalu, a czasem również tworzyw syntetycznych. Innymi istotnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te pozwalają na wypracowanie odpowiednich efektów. Jednak z uwagi na duże ceny nie wszystkie firmy budowlane mają własne szalunki. Jeśli będą potrzebne, mogą wszak zwyczajnie je wynająć – tym bardziej, że wynajem szalunków to obecnie bardzo popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla jakich ekip?

Kupno własnych szalunków będzie dobrym rozwiązaniem dla firm często otrzymujących zadanie wykonania fundamentów, ponieważ jak już nadmieniliśmy, będą one do tego absolutnie potrzebne. Jeśli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą naszej firmy, warto rozważyć zalety, które oferuje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy go wybrać? Głównie ze względów finansowych – wypożyczenie szalunków parę razy do roku okaże się bardziej korzystne niż ich zakup. Warto wspomnieć również o wygodzie, ponieważ trzymanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może generować pokaźne wydatki.

Jaka firma zapewni wynajmem szalunków?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je zapewni. Jak ją znaleźć? Warto wybrać usługi ekipy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – dzięki temu zyskamy pewność, iż szalunki okażą się wytrzymałe i praktyczne. Bardzo istotna będzie również obsługa korzystającego z usługi – w przypadku, kiedy coraz bliższy jest czas rozpoczęcia prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości warto z kolei wejść do sieci i sprawdzić, co o ofercie danej firmy sądzą wcześniejsi kontrahenci.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]