Zaciski sprężynowe i ściągi szalunkowe – akcesoria szalunkowe

Dowiedz się więcej o kluczu do żabek na sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wzmacniania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie produkty używa się w trakcie szalowania? Dlaczego warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

Żeby szalunki ścienne, stropowe czy używane do wykopów były wykonane w prawidłowy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują aktualnie sporo elementów służących do wzmacniania konstrukcji, między innymi sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, rurki dystansowe, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala zachować właściwy odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako uchwyty umożliwiające związanie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią także dystanse, które umożliwiają utrzymanie odpowiedniej odległości między szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie sposób nie uwzględnić także ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze wyposażonych sklepach internetowych. Witryny internetowe mają w swojej ofercie świetnej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Rasto, Peri czy Tekko i można je kupić w rozsądnych cenach.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]