Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

Potrzebujesz sklejki Peri? Wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe

Deski szalunkowe to istotny moduł instalacji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski z drewna lub płyty wytworzone z innego surowca, jednakże na ogół stosowana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc postawić obiekty z murami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki mają też zastosowanie w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają utworzenie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jej potrzebujemy, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z litego drewna. Te jednak były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – zwykle niezbyt dobrze radziły sobie z zawilgoceniem. W związku z tym w dzisiejszych czasach używana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z wielu gatunków drewna – na ogół z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji stosuje się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi częstokroć wykorzystywany rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – a może wynajem?

Przedsiębiorstwa budowlane dysponują przeważnie swoją sklejką szalunkową wraz z modułami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom na własną rękę, nie ma potrzeby zakupu wszystkich elementów szalunków – możemy je wynająć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Oprócz samych desek, firma służy też wynajmem innych akcesoriów potrzebnych do postawienia szalunków – m.in. łączników i głowic.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]