Przewaga okien drewnianych nad innymi wyrobami

Więcej o oknach drewnianych Limanowa

Okna drewniane powszechnie wybierane bywają nie tylko ze względu na wysokie walory estetyczne, ale również na ich odporność. Ten ekologiczny surowiec gwarantuje estetyczny wygląd, który pozostaje niezmienny przez długie lata. Nie tylko jednak wygląd jest istotnym atutem tego rodzaju produktów. Jakie są jeszcze powody, dla których jest to dobry wybór, nawet jeśli ich cena jest czasem wyższa aniżeli okien z PCV?

Okna drewniane – wyjątkowy charakter

Każdy miłośnik drewnianych przedmiotów, szczególnie tych związanych z urządzaniem wnętrz, podkreśla niepowtarzalny klimat, jaki zaprowadza w otoczeniu drewno. Można też wybierać spośród wielu gatunków drewna, które miewają różny wygląd, barwę czy inną fakturę, co daje duże możliwości aranżacyjne oraz można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również niezaprzeczalnie ciepłe, kojarzy się z przytulnym domem, jest więc doskonałym wyborem do produkcji najróżniejszych elementów dekoracyjnych.

Pozostałe niebagatelne cechy okien drewnianych

Drewno stwarza olbrzymie możliwości jeżeli idzie o produkcję okien. Miewają one bardzo różny wygląd i styl. Materiał ten można pokrywać dowolnymi farbami, a ponadto obrabiać, wykonując przepiękne formy. Jedynie drewno może być wykorzystywane do odnawiania zabytkowych budynków, znakomicie sprawdza się również w przypadku osób cierpiących na alergie. Nie posiada żadnych szkodliwych substancji, a wręcz dobrze działa na zdrowie domowników, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych zalet można jeszcze dopisać to, że znanych jest wiele dobrych metod poprawiania trwałości drewnianych okien, jak również to, iż drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno gdy mówimy o jego pozyskiwaniu, jak i utylizacji, która jest stosunkowo łatwa i nie szkodzi atmosferze. Zalety te powodują, że okna z drewna są lepsze niż okna wytwarzane z PCV lub plastiku.

Nasze dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]