Okna drewniane – z jakich gatunków?

Okna drewniane producenci. Zdobądź więcej informacji

Okna drewniane przez wieki były najchętniej wybieranym typem okien. Następnie zostały zastąpione przez te wyprodukowane z PCV, jednak po latach znów zwracamy uwagę na ich zalety. Dobrze zamontowane i konserwowane okna drewniane mogą bowiem posłużyć co najmniej tyle lat co okna plastikowe, przy czym ich zakup kosztować będzie podobną kwotę. Oprócz tego w poszczególnych sytuacjach ich wykorzystanie jest konieczne – niekiedy po prostu nie sposób zdecydować się na jeden z nowszych modeli. Kiedy zatem należy ich użyć? Z czego są robione?

Z jakich materiałów robi się okna drewniane

Okna drewniane produkowane są tylko z wybranych rodzajów drewna. Obecnie najchętniej wykorzystuje się sosnę, jesion i dąb. Z uwagi na odporność na wilgoć i słońce, wytwórcy stolarki okiennej coraz częściej wykorzystują gatunki spoza Europy – meranti, mahoń lub teak. Te ostatnie są nieco droższe, jednak należy zdać sobie sprawę, iż wymagają rzadszych konserwacji oraz lepiej radzą sobie w trudnych warunkach. Dla większości osób ich mocną stroną jest także to, że często prezentują się bardziej interesująco niż te zrobione z krajowych gatunków drewna.

Okna drewniane – w jakich budynkach będą najlepiej pasować?

Okna drewniane mogą być używane jako zamienniki okien plastikowych – są od nich mniej kosztowne, zaś sprawdzą się równie dobrze. Okna drewniane, a w szczególności skrzynkowe, są też stosowane podczas remontów zabytkowych posesji. Wykorzystanie pozostałych surowców będzie wszak skutkować problemami w kontaktach z konserwatorem – grożącymi nawet wysokimi karami finansowymi.

Nasze dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]