Kilka słów o budowie domów z bali

Zamów budowę domów z bali na http://tinyurl.com/kfj5a4m.

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są wybierane coraz częściej i stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy tego typu wznosi się ze zrobionych z drewna bali, które rozmieszczane są w dość charakterystyczny sposób. To stara metoda budowania domów, którą doceniliśmy na powrót.

Budowa domów z bali: jakie są cechy charakterystyczne takich domów?

Powiększająca się cały czas popularność takich domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy wznoszone w tego rodzaju technologii wyglądają bardzo ładnie. Do tego wewnątrz takich domów panuje niezwykła atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to w pełni naturalny izolator cieplny. To właśnie dlatego domy z bali nie wymagają wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i niezwykle kosztownego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które w zdecydowanej większości przypadków generują znaczne straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą odpowiednio utrzymywane, przetrwają w świetnym stanie całe lata. Koszt ich budowy naprawdę nie jest za wysoki, co sprawia, że także pod tym względem konkurują one z innymi technologiami. Domy budowane z bali najczęściej spotkać można na terenach leżących w górach i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są teraz z chęcią wznoszone również w innych rejonach Polski. Bale są odpowiednio przygotowywane, co czyni je odpornymi na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego domy wykonane z drewnianych bali mogą być budowane we wszystkich zakątkach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest konieczna

Decydując się na dom z bali, powinno się zadbać, by zarówno stworzenie projektu, jak i realizację prac budowlanych zlecić profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wówczas można mieć pewność, że dom będzie zaprojektowany i wybudowany prawidłowo, a w czasie użytkowania nie ujawnią się niemiłe niespodzianki.

Nasze dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]