Dźwigary – czy można je wynająć?

Jeśli chcesz nabyć dźwigar, odwiedź ten adres

Szalunki to struktury niezastąpione na wielu budowach. Przy ich użyciu możliwe jest nadanie zamierzonego kształtu ścianom wylewanym z betonu oraz wykonanie w nich przelotów na okna i drzwi. Szalunki są też niezbędne przy formowaniu sufitów – wtedy ich kluczowym elementem są dźwigary. Bez ich użycia nie byłaby możliwa budowa wielopiętrowego obiektu. Dzięki dźwigarom strop nie opada zaraz po wylaniu i może zestalić. Z jakich materiałów produkuje się dźwigary? Gdzie można je dostać?

Z czego wykonane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest znacznym, osiągającym kilkadziesiąt ton obciążeniom. Skutkiem tego jego kluczowym przymiotem jest wytrzymałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość wykonania oraz typ użytych do tego surowców. Muszą one być dokładnie dobrane i przetestowane pod kątem odporności na potężne obciążenia. Najlepszym materiałem okazuje się lite drewno takich drzew jak sosna, topola, buk i olcha. Niesłychanie ważne jest także należyte zaimpregnowanie dźwigarów, które zabezpieczy je przed negatywnym wpływem wilgoci, spoiw i innych płynnych chemikaliów używanych na budowie – a więc czynników, które często zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – wypożyczyć czy lepiej posiadać własne?

Podmioty, które regularnie parają się budową wielokondygnacyjnych obiektów posiadają swoje dźwigary. Ich kupno i przechowywanie generuje jednak pewne wydatki. Na szczęście firmy, które rzadko akceptują zlecenia tego typu, mogą uniknąć wspomnianych przeszkód. Najlepszym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, a także innych części konstrukcji szalunkowych.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]