Dlaczego ekologiczne domy drewniane są tak popularne?

Znajdź domy drewniane Małopolska na http://domygoralskie.com/eko.html.

Jeszcze kilkanaście lat temu bardzo dużą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie Polski domy z pustaków kształtem przywodzące na myśl proste pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. Z tego powodu coraz chętniej decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę dużo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od od dłuższego czasu traktowane są jako ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które wpływałyby negatywnie na otaczającą nas przyrodę. W domach wybudowanych z drewna nie wykorzystuje się materiałów syntetycznych. Ze względu na rewelacyjne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby taki budynek ocieplić. Nie jest wykorzystywana także papa. Dzięki temu domy z drewna w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego typu świetnie komponują się z naturalnym otoczeniem. Pięknie prezentują w sąsiedztwie sielskiego krajobrazu bądź majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje świetne samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach z drewna panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono również doskonale natlenione. Domy drewniane idealnie nadają się dla alergików, astmatyków oraz osób walczących z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i naprawdę piękne. Z całą pewnością zasługują na to, by podjąć decyzję o ich budowie.

Nasze dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]