Skrzynka teletechniczna – rodzaje i zastosowanie

Więcej szczegółów o skrzynce telekomunikacyjnej.

Skrzynki teletechniczne muszą sprostać wielu wymaganiom i być bardzo praktyczne. U dystrybutorów wyróżniamy wiele ich typów, których struktura musi być przygotowana na każdą ewentualność. Do czego są potrzebne skrzynki teletechniczne i jak powinny być zbudowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – z wytrzymałego surowca

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być zbudowana z wytrzymałego metalu i dodatkowo przepuszczać sygnały Wi-Fi. U dystrybutorów wyróżniamy kilka kluczowych rodzajów skrzynek telekomunikacyjnych. Niezwykle popularny model to skrzynka teletechniczna zlokalizowana na otwartej przestrzeni, która musi wytrzymać ingerencje osób trzecich oraz ekstremalne warunki. Kolejna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której mieszczą się przewody telekomunikacyjne – na przykład światłowody oraz niezbędne przyłącza urządzeń – modemy TVK, rozgałęźniki. Komponenty wewnątrz skrzynki możemy przyłączyć na rzepy lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – ochrona przed dostępem osób nieuprawnionych

Priorytetowym elementem jest również ochrona przed dostaniem się do szafki osób trzecich. W tym celu stosuje się uniwersalne zasuwy. To istotne również w mieszkaniu, w którym przebywają osoby małoletnie. Należy pamiętać też o uporządkowaniu kabli – do tego celu montuje się specjalne komory. U dystrybutorów znajdziemy wiele typów szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, co sprawia, że bez problemu dostosujemy je do naszych potrzeb.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]