Obraz w Twoim telewizorze nie jest idealny? Postaw na wzmacniasz DVB-T

Kup wzmacniacz DVB T

Oglądanie TV jest dzisiaj codzienną czynnością. Spoglądamy na telewizję przy porannej herbacie oraz przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy w telewizji lubią nasze pociechy, młodzież, osoby będące w średnim wieku oraz ci już nieco starsi. W bogatej ofercie programowej każdy może znaleźć coś doskonałego dla siebie. Niestety, nieraz sygnał jest tak słaby, że odbiór ulubionego programu jest zwyczajnie nieosiągalny. Świetnym rozwiązaniem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, wśród których znajduje się między innymi wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T może okazać się potrzebny?

Należy pamiętać, że jakość sygnału jest tym gorsza, im w większej odległości antena położona jest od odbiornika. Do tego jego jakość pogarsza się na każdym złączu, co oznacza, że optymalnym rozwiązaniem okazuje się być ograniczenie liczby gniazd antenowych, a także unikanie sztukowania kabli. Użycie wzmacniacza powoduje, że sygnał staje się silniejszy, a w efekcie odbieramy o wiele lepszy obraz. Wzmacniacze zakładane są zaraz za anteną albo też tuż przed telewizorem. Miejsce ich ulokowania uzależnione jest od tego, jak zbudowana jest sieć. Trzeba dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się nie tylko w wypadku telewizji, ale również radia.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są aktualnie produkowane?

Wyróżnia się kilka rodzajów urządzeń tego rodzaju. Aktualnie wykorzystywać można wzmacniacze kanałowe, pasmowe, masztowe oraz budynkowe. Wzmacniacz pasmowy jest idealny wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy jest zbyt słaby. Montuje się go naprawdę blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy typ wzmacniacza – podbija on sygnał tylko wybranych kanałów, lecz jednocześnie skutecznie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy stosować można wówczas, gdy sieć antenowa jest mała. To używanie właśnie jego polecane jest w domkach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a następnie ustawia na paru pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w małych, jak i naprawdę ogromnych sieciach.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]