Gdzie stosowany jest wzmacniacz kanałowy

Dowiedz się więcej o wzmacniaczu kanałowym.

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie zaprojektowane do przetwarzania sygnału telewizji naziemnej. Jak możemy się domyślić z nazwy zasadniczym zadaniem jakie pełni jest potęgowanie i wyrównywanie sygnału. Sprawdźmy na jakiej zasadzie działa wzmacniacz kanałowy i na jakich pasmach pracuje.

Wzmacniacz kanałowy – w budynkach i na zewnątrz

U dystrybutorów znajdziemy mnóstwo aparatów, których zadaniem jest wzmocnienie sygnału i odbiór programów telewizji cyfrowej. Są one przeznaczone zarówno do tradycyjnych zastosowań, jak i do tych nietypowych. Montowane są na obszarach, na których praktycznie nie ma sygnału. Wzmacniają sygnał na przykład w górach, tunelach oraz w gęsto uzbrojonych budynkach. Innowacyjne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe pozwalają też na zdalną transmisję sygnałów telewizyjnych. Ich konstrukcja sprawia, że mogą być zlokalizowane na zewnątrz budynków – sprawdzają się w ekstremalnych warunkach.

Wzmacniacz kanałowy – odrębne zasilanie

Tradycyjny wzmacniacz kanałowy ma kilka oddzielnych wejść – na przykład UHF lub w technologii SAW. Urządzenia mogą być wyposażone w technologię redukującą nieprawidłowości pochodzące z internetu bezprzewodowego. Zależnie od rodzaju urządzenia posiada również 3 lub 4 specjalne filtry kanałowe – działające z kanałami k.20-k.69. Dostępne u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe współpracują między innymi z antenami biernymi. Urządzenia te posiadają zewnętrzne zasilacze i kontrolki sygnalizacyjne.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]